V kuhinji imam umivalnik, kjer se je odtok popolnoma zamašil. Potreno je bilo opraviti čiščenje odtoka v celoti. Z naravnimi sredstvi tokrat to ni bilo možno. Tako sem se lotila in razstavila vse cevi. V notranjosti cevi je bila prisotna huda umazanija. V ceveh se je nabrala maščoba, hrana in ostanki kave. Najprej sem z rokavico očistila vse cevi. Po kuhinji je zavladal precejšen smrad. Potem sem s čistili očistila vsako cev posebej.
Ko sem se lotila ponovno sestavlja cevi sem naletela na težave. Nikakor nisem znala nazaj sestavit celotnega odtoka. Zato sme poklicala vodovodarja, da bi mi pomagal opraviti čiščenje odtoka in sestavit cevi . Ko je prišel je opazil, da je en navoj poškodovan in da bo voda puščala. Zato sem morala kupiti celoten komplet cevi za kuhinjski umivalnik. To me je izučilo, da sedaj bolj pazim, kako ravnam z odtoki. Na mesto odtoka sem namestil mrežico, tako da hrana ni več zašla v odtok. Krožnike in posode sem prej skrbno poplaknila z vodo in ostanke odstranila v kompost. Ostanke od kave nisem več zlivala v odtok ampak sem jih prav tako zavrgla v odtok. Olje pa sem odtranjevala čisto posebej, da se maščoba ni več nabirala v odtokih. Redno sem tudi opravljala čiščenje odtoka z naravnimi sredstvi, tako da nisem uporabljala kemikalij. To sem opravljala enkrat na mesec. Iz otoka ni več zaudarjalo po neprijetnem vonju. Voda je sedaj primerno in hitro odtekala.
Vsem priporočam, da redno opravlljajo čiščenje odtoka, da ne pride do zamašitve. Potem tudi s kemičnimi sredstvi ni več mogoče ustrezno očistiti cevi. Hrane ne smemo metati v odtoke tudi zaradi drugih razlogov. V umazanih odtokih se lahko zaredijo razne žuželke, kajti ostanki hrane so vaba za razne ščurke. Redno čiščenje odtoka, tako pripomore k snažnosti in manjšimi stroški, ki jih imamo, če moramo ponovno kupit celoten komplet in klicati ustrezne službe za pomoč.